
Terrorista, reformer, puccs-szervező, vagy bűnbak? Fetullah Gülen és mozgalma
Él az Egyesült Államokban egy idős ember, aki világszerte számos progresszív ügyet, jótékonysági szervezetet finanszíroz, támogatja a különböző kultúrák...
A közéleti blogok mellett egy speciális, könyvekkel foglalkozó kritikai bloggal, a Szakirodalommal bővül az atlatszo.hu. A Szakirodalom speciális és úttörő szerepet kíván betölteni a Magyarországon megjelenő könyves blogok között, mivel kizárólag tényirodalommal, az angol szakkifejezés szerint non-fiction-nel foglalkozik.
Úgy véljük, ez Magyarországon egyedülivé tesz minket, és reményeink szerint kezdeményezésünk kedvező fogadtatásra talál a hazai kiadók és könyves szakemberek, de elsősorban az olvasók körében, akiknek eligazodási pontot szeretnénk adni a magyarul megjelenő non-fiction könyvek piacán.
Az atlatszo.hu elsősorban tényfeltáró újságírással foglalkozik, olvasóinkat a tények és gazdasági információk érdeklik, ezért vág profilunkba a tényirodalom, melynek nincs igazán jelentős fóruma Magyarországon.
A blog létrehozása során két szempont szerint jártunk el. Kerestünk egy már működő kritikai mintát, melyről úgy gondoljuk, hogy érdemes lenne meghonosítani a magyar médiapiacon. A nemzetközi, elsősorban az amerikai lappiacot figyelemmel kísérő olvasó számára ismerős lehet bejegyzéseink szerkezeti felépítése – nem titkolt mintánk az amerikai The New York Times napilap könyvmegjelenésekkel foglalkozó melléklete.
Második szempontunk a szerzőink kiválasztása volt. Minden, a blogon megjelenő recenziót, kritikát vagy interjút igyekszünk a könyv témájának szakértőjével megíratni, ezzel is emelve bejegyzéseink színvonalát. Nem használunk álneveket, a kedves olvasó pedig minden bejegyzés végén megtalálhatja szerzőnk pár soros életrajzát, hogy tudja, kinek a véleményét is olvasta egy adott könyvről. Párbeszédet szeretnénk kezdeményezni – és egészséges vitát.
Mivel az atlatszo.hu külön figyelmet fordít arra, hogy finanszírozása átlátható és megismerhető legyen, a Szakirodalom blog sem tesz másképpen. Reméljük, hogy a kiadók felismerik, hogy blogunk komoly fórumot teremt a magyarul megjelenő non fiction könyvek piacán, és hirdetést vásárolnak nálunk. A befolyó összegeket a blog fenntartására, szerzőink és szerkesztőink munkájának honoráriumára fordítjuk. Függetlenségre és szakmai profizmusra törekszünk.
Örömmel jelentjük be, hogy a Szakirodalom blog, Magyarország első non-fiction könyvportálja elindult.
Jászberényi Sándor és Schreiber András
szerkesztők
Él az Egyesült Államokban egy idős ember, aki világszerte számos progresszív ügyet, jótékonysági szervezetet finanszíroz, támogatja a különböző kultúrák...
Ön rossz ember? Vagy inkább jó ember? Az embereknek úgy nagyjából 99 százaléka az első kérdésre bizonyára nemmel, a...
“A majom azért van, hogy legyen. És ennek az elvárásnak tökéletesen meg is felel.” olvasható a Kaszás György és Elek Lívia...
Milyen érzés kisgyerekként átélni, hogy bombák hullanak az égből, és hogy a szomszéd ház a földdel válik egyenlővé? Vagy...