Kulturális migránsok nehézségei: a felemelkedésnek nagy ára van
11 szerzőtől 11 tanulmány 1 kötetben a társadalmi mobilitás áráról. Az első generációs roma értelmiségi nőknek a legnehezebb.
11 szerzőtől 11 tanulmány 1 kötetben a társadalmi mobilitás áráról. Az első generációs roma értelmiségi nőknek a legnehezebb.
Nyílt cenzúra és nyilvános erőszak nincs, a börtönbüntetés is ritka, annál több az adóellenőrzés. Új idők, új módszerek a modern autokráciákban.
A Nobel-békedíjjal kitüntett Fülöp-szigeteki újságírónő, Maria Ressa könyve az emberi jogokért és a sajtószabadságért vívott kitartó harcáról szól.
Rainer M. János könyvét olvasva felmerül a kérdés, hová veszett el a hetvenes-nyolcvanas éveket jellemző rendszerkritikusság?
Három szerző, három könyv, négy ország. Könnyed, mégis komoly olvasmányok, utazásra és strandra is kiválóak.
Johannes Fried könyve szerint a végítélet várása vezetett a modernkori tudományok kifejlődéséhez.
Dezső András könyve Portik Tamásról szól, de az akkor rendőrfőnökként dolgozó jelenlegi belügyminiszter is szerepel benne. Méghozzá pozitív hősként.
Malcolm Gladwell könyve a precíziós bombázás történetéről szól. Egy este elolvasható kötet, de strandra és utazásra is jó.
18 ember ember drámai, de kalandos története Gervai András új könyvében.
Közérthető könyv a közgazdaságtan alapvető fogalmairól és folyamatairól.
Kőszeg a rendszerváltó ellenzék ikonikus alakja, de valójában valójában minden rendszer kritikusa, aki írásaiban kegyetlenül lecsap a visszásságokra.
Két finn újságíró riportkötetben mutatja be a kínai kommunista állam módszereit és működését.
Kováts Eszter Genderőrületek Németországban és Magyarországon című könyve vicces, de egy kicsit ijesztő olvasmány is.
Mérlegen Angela Merkel volt német kancellár külpolitikája egy magyar újságíró könyvében.
100 lejt kapott az, aki 10 percig folyamatosan beszélt az Időjárőr-projekt lakókocsijában. Zömében nehéz helyzetű emberek meséltek a sorsukról.
Radnóti Sándor A táj keletkezéstörténetei című kötete művészet-, kultúr- és filozófiatörténeti munka a tájról és az azt alakító emberről.
Semmi sem úgy volt az évszázadok során, ahogyan tudtuk, vagy ha részben igen is, ugyanazon események, személyek másképpen is értékelhetők.
Danyiil Turovszkij orosz újságíró bemutatja, hogyan jutott el az orosz hekker-szcéna a hitelkártya-csalásoktól a világpolitika befolyásolásáig.
Miközben mindennek van szociológiája, például a családnak is, a rokonságok tanulmányozása pedig már-már a társadalomtudomány őse, ám éppen mintha a barátságnak nem lenne szociológiája.
Vlagyimir Putyin felemelkedésének eddig nem látott részletességű története, a Szovjetunió összeomlásától egészen napjaink Oroszországáig egy kötetben.